13 czerwca miałem przyjemność dzielić się widzą z zakresu coachingu i mentoringu na konferencji HR na szpilkach.

Podczas konferencji HR na Szpilkach organizowanej przez Agencję Doradztwa Grupa Most Wanted dzieliłem się naszymi doświadczeniami. Tematami były przeprowadzone przez naszą firmę Norman Benett wdrożenia. Dotyczyły one głównie kultury coachingu u mentoringu w dużych organizacjach międzynarodowych.

Mówiliśmy jaki jest nasz pomysł by utrzymać pracownika oraz jak wybrać coacha i mentora żeby się nie zawieść?

Podczas konferencji HR na szpilkach postawiliśmy sobie 3 tezy:

1. Co w sytuacji kiedy firma nie jest w stanie spełnić oczekiwań pracowników a jednocześnie chce ich utrzymać i zadbać o ich motywacje?

Przedstawiliśmy ciekawy przykład wdrożenia 2 programów coachingowych w latach 2017-2018 dla jednej z największych firm informatycznych na naszym rynku

2. Jakie warunki musi spełnić program mentoringowy lub cochingowy żeby był na odpowiednio wysokim poziomie?

Przedstawiliśmy ostatnio wdrożony program mentoringowy w jednej z największych firm audytorskich w Polsce, który z powodzeniem działa do dziś i bardzo dobrze się rozwija.

3. Jak trafnie wybrać coachów i mentorów do wymagających programów i sytuacji firmowych?

Pokazaliśmy nasze 12 wyjazdów Coaching Travel gdzie pracownicy oprócz zabawy, zwiedzania mogą przyjrzeć się sobie, swoim mocnym i słabym stronom. Dzięki takim wyjazdom uczestnicy:

  • są bardziej świadomi
  • zwiększają zaufanie do siebie
  • zwiększają pewność siebie
  • poznają swoje mocne strony
  • poprawiają relacje pomiędzy uczestnikami
  • wypracowują skuteczne strategie zawodowe i osobiste

 

Wnioski z prezentacji:

  1. Coaching w organizacjach. Działania coachingowe budują motywacje, zaangażowanie, poszerzają perspektywę i przeciwdziałają wypaleniu zawodowemu
  2. Mentoring w organizacjach. Działania mentoringowe ułatwiają proces wdrożenia, zwiększają, zaangażowanie i kompetencje, polepszają relacje i atmosferę oraz przyczyniają się do lepszego zrozumienia procesów w organizacji.
  3. Coaching Travel czyli wyjazdy firmowe z rozwojem osobistym w czasie podróży. Działania rozwojowe w czasie podróży, rozwijają kompetencje, zwiększają świadomość i zaufanie, polepszają relacje w i atmosferę w zespole oraz przyczyniają się do lepszej integracji życia osobistego i zawodowego.

Autorem zdjęć jest Konrad Jędraszczak

0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This